PROGRAM HAKKINDA

2 günlük Lead 4 Success liderlik eğitimi, CCL®’in araştırmaları sonucu bugünün temel becerileri olarak belirlediği temel dört becerinin, katılımcının günlük hayatına ve liderlik yöntemlerine “özgünleştirilerek” uygulanmasını sağlar. Liderlik alanında her bir kişinin en çok yaşadığı zorluk ise, sınıfa gelmeden önce üzerine çalışılacak konu olarak belirlenir. Program, temel dört beceride 48 davranışı ön bir değerlendirme ile analiz eder ve bu değerlendirme liderin gelişimi için kritik öneme sahip olan “öz farkındalığa” teşvik eder. Eğitim boyunca öz değerlendirme sonuçları eşliğinde öğrenme kişiselleşir.

  • SÜRE 2 gün
  • SIKLIK 4-5 Mayıs
  • DİL Türkçe
  • KONUM
    • Istanbul
BAŞLAMA TARİHİ
04
May 2019
-143 Gün Kaldı

Lead 4 Success™

Center for Creative Leadership (CCL®) işbirliği kapsamında Türkçe ve İngilizce olarak Türkiye’ye getirdiğimiz Lead 4 Success™, her seviyedeki başarılı liderlerin ustalaşması gereken dört temel beceriyi geliştirerek, onları ortalamadan yüksek performansa iten dinamik iki günlük bir liderlik geliştirme programıdır: Farkındalık - Öğrenme Çevikliği - İletişim - Etki. Katılımcılar liderlik markalarını anlama ve geliştirme, etkili geri bildirim sağlama, politik örgütsel anlayışı geliştirme ve gerçek hayattaki liderlik mücadelesi kapsamında aktif olarak dinleme gibi kritik kavramları keşfederler.

Top10
Uluslararası
Liderlik Eğitimi
Financial Times Rankings
500K
Mezun
Lider
50 yılda

41 North Business School'a Hoşgeldiniz

We wish you a great learning experience with CCL’s ‘Lead 4 Success’™ program.

CCL’s partnership with 41 North Business School brings the best of leadership development to Turkey. We are happy to welcome you as a participant in 41 North Business School’s flagship leadership program in collaboration with the Center for Creative Leadership (CCL®).

Research by the CCL® proves that the quality of leadership has a direct correlation with the organization’s performance.  Investing in your leadership development regardless of your leadership level –  as individual contributor, first line manager, team leader, functional leader or senior leaders – pays off. Better leadership results in better bottom-line financial performance, an improved strategy execution and increased success in leading change initiatives.

CCL’s impact data – which includes feedback from thousands of leaders and their co-workers globally  –  shows that more than 90% of CCL program participants make major steps forward as leaders in the way they lead their teams, functions and organizations.

CCL’s ‘Lead for Success Program’™ moves leaders from average to high performers by developing the four fundamental skills (self-awareness, learning agility, influence and communication) that leaders at any level need to master for success.

‘Lead 4 Success’™ is a robust, 2-day training program representing the essence of the CCL’s leadership content. Using CCL’s time-tested approach to leadership development, it incorporates experiential activities to learn through doing, a safe environment for you as a participant to try new behaviors, peer-based learning and networking opportunities, and proven leadership models from CCL®.

Thank you for joining the program. We wish you a great learning journey!

MARC DELLAERT Managing Director Eastern Europe, Russia, Turkey and Central Asia

Dünya’nın Lider Araştırma & Liderlik Enstitüsü

Kar amacı gütmeyen liderlik & araştırma kurumudur.

1970’den bu yana 160 ülkeye etki etmiştir. 75 ülkede faaliyet göstermektedir. Türkiye’de ise 2019 yılında 41 North Business School stratejik ortaklığı ile Türkçe dilinde eğitimlere başlanmıştır.

Yılda 50.000 üzeri lider CCL® eğitimleriyle geliştirilmektedir.

360 değerlendirmenin dünyada öncüsüdür.

CCL®, yalnızca liderlik gelişimine odaklanan olan tek kurumdur. Sıralama, Harvard, Wharton, IMD ve Insead gibi önde gelen yönetici eğitim sağlayıcılarını kalite ve etki için değerlendiren kurumsal ve bireysel müşterilerden gelen doğrudan geri bildirimlere dayanmaktadır.CCL® liderlik gelişimi için dünya çapında uygulanması ve tanınması kolay olan özel modeller ve kişisel değerlendirmeler kullanır. Tüm modeller CCL tarafından yıllarca süren araştırmalara dayanmaktadır ve endüstri standartları haline gelmiştir.

Lead 4 Success™ Liderlik Eğitimi

Kişisel Farkındalık

Sizi çevreleyen kişileri ve koşulları göz önünde tutarak liderlik kimliğinizi tanımlayın. Çevrenizdeki kişilerin davranışlarınızı nasıl algıladığını anlayın, liderlik itibarınızı tanımlayın. Hangi özelliklerinizle tanınmayı amaçladığınızı belirleyin, liderlik markanızı tanımlayın. Yaşam deneyimleriniz üzerine düşünerek liderlik bilgeliğinizi tanımlayın.

Öğrenme Çevikliği

Yeni bilgileri sindirme, bu bilgileri işleme ve onları kullanarak hızlı ve kararlı bir şekilde yeni zorlukların üstesinden gelme becerinizi anlayın.

Etkileme

İlişki politikalarınızı anlayın, özgünlüğünüzle göze çarpma ve ilgi toplama, güven oluşturma ve sürdürme, ağlarınızdan yararlanmayı tanımlayın.

İletişim

Etkin dinleyerek, iletişim yoluyla karşılıklı anlayışı ifade eden diyaloglar kurabilme yetkinliğinizi sınayın, doğru geri bildirim toplama yönteminizi keşfedin, geri bildirim sağlayın, vizyonunuzu paylaşın.

Neden Center for Creative Leadership?

Center for Creative Leadership (CCL®), Financial Times’ın dünya çapındaki üst düzey yönetici eğitim anketinde ilk 10’dadır. CCL ayrıca, dünyanın en iyi eğitim kurumlarının 2018 anketinde Açık Sınıf programları için küresel olarak 9 numaradadır. Alacağınız Lead4Success eğitimi, CCL’in küresel sertifikasıyla taçlandırılır ve dünya çapında tanınır.

Lead 4 Success™

Yetkinlik Değerlendirmeniz

48 sorudan oluşan programa özel liderlik envanter değerlendirmesi sonucunda "Öğrenme Çevikliği" gibi güncel yetkinliklere ne düzeyde sahip olduğunuzu farkedersiniz. Dünya çapında araştırmalar sonucu güncel olan 4 ana yetkinliğin sizdeki yansımasını ve altında 4'er temel davranışınızı değerlendirir, akabinde 80 farklı alt davranışınızı irdeleyeceğiniz interaktif bir eğitimin parçası olursunuz.

Katılımcı Kılavuzunuz

85 sayfadan oluşan kişisel kılavuzunuzu, 2 günlük eğitim boyunca, koçlar eşliğinde yapılan deneyimsel ve grup çalışmalarında öğrendikleriniz eşliğinde kendi farkındalıklarınızla, deneyimlerinizle ve gözlemlerinizle kendiniz doldurursunuz. Kılavuz, size envanter olarak hizmet ederek eğitim sonrası alacağınız aksiyonlarda liderlik yetkinliğinizi artıran kişisel yol göstericiniz olur.

Daha fazla...

Başucu Kitabınız

286 sayfalık Lead 4 Success™ kitabını başucu kitabı yaparak, kendi liderlik hedefinizde her gün daha iyiye gitmek ve global bakış açısını yakalamak için merak uyandıran içeriğiyle CCL® araştırmalarını, ödevlerini ve global vakalarını çalışırsınız. Bu kitap, dünya çapındaki birçok araştırmanın sonucunda, CCL kadrosundaki sosyologlar, antropologlar, psikologlar ve akademisyenler eşliğinde derlenmiştir.

Alumni Profile

50+
Millet
25%
Kadın Katılımcı
10
Yıl Ortalama Deneyim
30+
Ortalama Yaş

ÖN BAŞVURU

Leave your phone number, and one of our representatives will contact you to give you more information

Genel Bilgi

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz